Virtual Museum - Po stronie zła - Schutze z 389. I.R./ 217. Infanterie Division.
Po stronie zła
Schutze z 389. I.R./ 217. Infanterie Division.

Schutze z 389. I.R./ 217. Infanterie Division.

Schutze z 389. I.R./ 217. Infanterie Division- gdzieś w Prusach Wschodnich, sierpień 1939. Żołnierz piechoty ubrany w jasny drelich roboczy, buty marszowe i furażerkę M38 wcześniejszej produkcji, z regulaminowym szewronem waffenfarbe (biały dla piechoty).

Indywidualna płachta Zeltbahn została wporowadzona w 1931 roku i pierwsze eksemplarze nie posiadały kamuflażu (produkowane przed 1929 rokiem). Były dokładnie tego samego kroju i rozmiaru co późniejsze ale były wykonane z materiału w kolorze mysioszarym (z obu straon taki sam). Spotykano je na pierwszej linii jeszcze pod koniec wojny, na co są liczne zdjęcia archwialne. Płachty mogły słuzyć na wiele sposobów. Od prostych osłon przed wiatrem, poprzez peleryny przeciwdeszczowe, ubiór maskujący (wersja z kamuflażem Splittertarnmuster A), nosze do ewakuacji medycznej aż po element namiotu (wielkość zależała juz tylko od fantazji i ilości płacht) którego podstawowym rozmiarem był namiot dla czterech żołnierzy zbudowany z czterech płacht. Najbardziej wrażliwym na przeciekanie punktem takiego namiotu był wierzchołek, więc zakładano na niego hełm. Nie istniała wersja dla DAK(!). Niektórzy rozpowszechniają mit, sprzedając francuska wersję płachty (w kolorze piaskowym) jako płachty DAK. Zdobyczne płachty francuskie były uzywane przez HJ i inne organizacje paramilitarne ale nie przez armię.

Skala 1/6. Sylwetkę złozono z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd. elementów wykonanych własnoręcznie i innych.

Zdjęcia figur są własnością intelektualną autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora lub podania źródła pochodzenia, może być podstawą do dochodzenia o odszkodowanie na drodze sądowej. Żadna część kolekcji ani prezentowane na zdjęciach symbole nie mają na celu propagowania idei systemów totalitarnych. Są jedynie ukazaniem prawdy historycznej. Ideą strony jest upowszechnianie pasji kolekcjonerskiej i zamiłowania do historii. Wszystkie symbole kojarzone z w/w systemami politycznymi są legalnie wyprodukowanym elementem przedmiotów kolekcjonerskich. Zdjecia archiwalne, zgodnie z obowiazującym prawem, jako część twórczosci systemu uznanego za zbrodniczy, nie podlegają prawom autorskim.